בדיקת מעבדת בטון

הבטון ממנו מורכב שלד המבנה אמור לשמור עליו חזק ויציב לשנים רבות. על מנת להבטיח זאת, מחייבת הרשות המקומית ביצוע בדיקת בטון בכל יציקה. הבדיקה מבוצעת ע״י מעבדות המוסמכות לכך.

חשיבות וזמנים:
בעת ביצוע יציקה, מזמין קבלן השלד את בדיקת המעבדה. עוד לפני תחילת השימוש בבטון בפועל מבצעים בדיקת מעבדת בטון של החומר מטעמי בטיחות. בטון שאינו תקני ויסבול מליקויים עלול לסכן את המבנה ואת הדיירים שיגורו בו בהמשך. בנוסגף לא יינתן טופס 4 ללא בדיקות מעבדה חתומות עם תוצאות תקינות.

אופן הביצוע:
בדיקת מעבדת בטון כוללת יציקה של הבטון המגיע מהמפעל אל שלוש תבניות יציקה בצורת קוביה ושליחתן למעבדות הפועלות ומוסמכות לכך ע״י המדינה. בבדיקה מכונות מיוחדות מפעילות לחץ אדיר על קוביות הבטון תוך בדיקת נקודות השבירה שלהן. את הבדיקה מבצעים לאחר כשבוע (הבטון צריך להתייבש) ובסוף פרק זמן זה ניתן כבר להבין האם הבטון חזק דיו, תשובות סופיות יתקבלו רק לאחר בחינה נוספת המבוצעת לאחר פרק זמן של 28 ימים מביצוע היציקה.

מה עושים במקרה של ליקוי?
מה קורה אם בדיקת הבטון אינה עוברת בצורה תקינה?

בד"כ עושים בדיקת גלילים חוזרת.

 רוב הדגימות נפסלות בגלל לקיחה או שינוע שאינו איכותי, והדבר יכול להשפיע על תוצאות הבדיקה. לכן מבצעים בדיקת גלילים חוזרת, אם גם בדיקת הגלילים אינה תקינה יש ליידע את המהנדס שיחליט אם לצקת תוספת לאותו הקיר ולחזק אותו.

שתפו לעולם
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
הודעת חשובה
היי. אנחנו עובדים על הנגשה מלאה לאתר להתאמת האתר לכלל ציבור הגולשים. עוד מספר ימים ההנגשה תושלם.

תודה על הסבלנות :)

ניתן להמשיך לגלוש באתר כרגיל.
עיקבו אחרינו
גם באינסטגרם