ביטוח קבלני – למה זה חשוב?

מטבע הדברים בניית בית כוללת סיכונים רבים, קבלן איכותי לא מסתכן ומתקשר עם חברת ביטוח על מנת לקבל כיסוי ביטוחי לכל דבר שלא יקרה. לפני חתימת הסכם עם קבלן וודאו כי הוא מבוטח, ומבטח בנוסף את אתר העבודה בוא עתידים להתחיל לבנות.
הביטוח הקבלני מכסה את הקבלן ואת הבונה הפרטי בכל תרחיש ומספק שקט נפשי. עליכם בתור לקוחות לוודא את הנושא מראש ולא לקחת סיכונים מיותרים.

להלן סוגי הביטוחים הנחוצים:

ביטוח צד ג׳
למרות תסימת וגידור אתר העבודה, התנאים באתרי בניה אינם סטריליים והרמטיים לחלוטין, בסמוך לאתר בניה ישנם בתי מגורים, עסקים, כלי רכב ועוד כך שעלול להיגרם נזק לרכושם של אחרים, לתשתיות קיימות (חשמל, ביוב) ועוד.  במידה וחלילה ייגרם נזק, תביעות אלו יכולות להסתכם בסכומים גדולים מאוד ועלולות גם לעצור את פרוייקט הבניה/קריסה כלכלית של קבלן שאינו מבוטח. ביטוח צד ג׳ יכסה את הקבלן והלקוח מהבחינה הזו.

ביטוח רכוש
ביטוח רכוש שרוכש הקבלן אמור לכסות כל נזק שייגרם למבנה בזמן הפרוייקט כגון- הצפה, שריפה, עבודה לא נכונה וכו׳. ללא כיסוי זה כל העלויות על הנזק יופנו כלפי הקבלן או מזמין העבודה.

ביטוח חבות מעסיק
חלק מרכזי בביטוחים קבלניים נוגע לנושא האחריות המקצועית. כמובן שעל הקבלן לוודא שכל העובדים שומרים על כללי הבטיחות, אך במידה ואכן תהיה פגיעה בעובדים הדבר עלול לגרור תביעות ענק, התקשרות עם קבלן ללא ביטוח תקני עלולה לגלגל את האחריות בפגיעה חלילה בעובד באתר הבנייה על בעל המגרש.

לסיכום, הקפידו לוודא את הנושא הביטוחי לפני חתימת חוזה עם קבלן כדי שתוכלו לצלוח את תהליך הבניה ברוגע ובבטחה.

לפרוייקטים שלנו לחצו כאן 

שתפו לעולם
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
עיקבו אחרינו
גם באינסטגרם