בניה טרומית

בנייה טרומית: היא שיטת בנייה המבוססת על הרכבה של רכיבי בניין מוכנים המיוצרים במפעל ומובאים לאתר. לשיטת הבנייה הטרומית יתרונות וחסרונות שונים.
בבניה הטרומית נעשה שימוש באלמנטים תעשייתים המוכנים מבעוד מועד ומורכבים באתר הבניה .
.
סוגי אלמנטים טרומיים:
אלמנטים חד ממדיים: עמודים, קורות, תקרות וגרמי מדרגות

אלמנטים דו ממדיים: קירות מוכנים – יכולים להגיע עם או בלי פתחים מוכנים מראש לדלתות וחלונות ומעברים.

אלמנטים תלת ממדיים: מרכבת רכיבי בניין הכוללים תאי נפח שלמים ומורכבים באתר עד לכדי בניין שלם ויכולים לכלול גם חדרים יבילים שלמים עם ארבעה קירות, רצפה, תקרה ופתחים.

יתרונות הבניה הטרומית: 

מהירות:  מחקר של המכון לחקר הבנייה בטכניון מצא כי לבניית מ"ר בבנייה קונבנציונלית נדרשות כ-27 שעות עבודה, ואילו לבניית מ"ר בבנייה מתועשת נדרשות כ-20 שעות עבודה. הערכות אחרות קובעות חיסכון של 30% בזמן הבנייה לעומת בנייה קונבנציונלית. על סמך המסמך המסכם של משרד השיכון והבינוי, אישרה ממשלת ישראל בתחילת 2017 תוכנית כוללת לתיעוש הבנייה בארץ.

ידידותי לסביבה: תנאי המעבדה בהם מכינים את האלמנטים הטרומיים מונעים את זיהום הסביבה באבק ולכלוך המאפיינים בניה בשטח, גם נחסך גם הצורך בהצבת אמצעים לטיהור האוויר והקלת חיי דיירי הסביבה בה מתבצעת הבניה.

חסרונות הבניה הטרומית:
במהלך בניית בית בשיטה של בניה טרומית, חשוב לשים לב למספר דברים, על מנת לצמצם את החסרונות העלולים להתגלם בה.

הראשון שבהם הוא חוסר הגמישות האדריכלית, העלול להיווצר כתוצאה מהחלקים המוכנים אשר לא מאפשרים שינוי. המענה לבעיה זו הוא שימוש באלמנטים טרומיים כמה שיותר קטנים, כלומר להעדיף אלמנטים חד ממדיים או דו ממדיים במקרה הצורך, ולהשתדל להימנע מאלמנטים תלת ממדיים.

השני הוא מיתוס אודות בניה טרומית, שנוצר בעקבות שימוש לא מוצלח בשיטה זו עד לשנות ה-70. המיתוס טוען כי בניה טרומית הינה בניה ללא איטום, אשר אינה מבודדת את הבית ממזג האוויר בחוץ, ואף עלולה להיות חשופה לחדירת מים. הפתרון לבעיה זו הוא פשוט מאוד, שכן כיום התקן הבסיסי דורש בידוד תרמי בכל קיר, ולכן ניתן רק לוודא כי הקירות המוצעים לכם אכן עומדים בתקן.

דיוק העבודות בשטח- במידה וישנן סטיות והאלמנטים מגיעים לאתר, לרוב לא ניתן לבצע תיקונים ולא ימצא שימוש לאלמנטים והם יכולים "ללכת לפח", דבר שעלול לייקר משמעותית את עלות הבניה בפרויקט.

שתפו לעולם
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
הודעת חשובה
היי. אנחנו עובדים על הנגשה מלאה לאתר להתאמת האתר לכלל ציבור הגולשים. עוד מספר ימים ההנגשה תושלם.

תודה על הסבלנות :)

ניתן להמשיך לגלוש באתר כרגיל.
עיקבו אחרינו
גם באינסטגרם