חשיבות ביצוע בדיקה סונית –

פרויקט בנית בית הוא כנראה אחד הפרויקטים הגדולים בחייכם הן מבחינת תקציב והן מבחינת מורכבות. 

על מנת להיות בטוחים שמלבד העיצוב והיופי, המבנה שתגורו בו יהיה בטוח לחלוטין ויוכל לשאת את העומסים הנדרשים בכל מקרה של שינויים סביבתיים. הבדיקה הסונית יכולה לאשר זאת בצורה מדוייקת.

גילוי ליקויים מוקדם:

על מנת להבין מהי הבדיקה הסונית חשוב להכיר את המושג ״כלונס״ המהווה חלק מרכזי מיסודות הבית. הכלונס מוחדר עמוק לאדמה ותומך בשלד המבנה ומונע את שקיעתו כתוצאה מתנודות קרקע ומים. הכלונסאות מחוברים לקירות התומכים של המבנה ומחזקים אותם. 

הכלונסאות ושאר חלקי השלד נבדקים בבדיקות מעבדה וקונסטרוקטור אמור לחתום על תהליכי הבניה שבוצעו ולאשר שחישובי העומסים תקינים. הדרך הטובה והנפוצה ביותר בבניית בתים פרטיים לגילוי ליקויים נסתרים בעת יישום הכלונסאות היא הבדיקה הסונית, הבדיקה מזהה את מיקום הליקויים ודרגת החומרה שלהם על מנת לבצע את השינויים הנדרשים בזמן והרבה לפני שלבי הגמר. 

השינויים יכולים לכלול אלמנטים תומכים ופתרונות נוספים שינתנו ע״י מהנדס השלד.


כיצד מתבצעת הבדיקה:

את הבדיקה מבצעים מספר ימים לאחר יציקת הבטון ליצירת הכלונסאות, הבדיקה נשענת על דפוס גלי הקול החוזרים מהכלונסאות לאחר שמכים עליהם בחלק העליון באמצעות כלי מיוחד הדומה לפטיש. דפוסים אלו הנקלטים במכשיר מעובדים ע״י מחשב ולאחר זמן קצר יוצא פלט עם המידע אודות תקינות/ליקויים בכלונס.
חשוב להזמין את הבדיקה מבעוד מועד, אמנם לאמדובר בבדיקת חובה במרבית המקרים אך היא בהחלט חיונית ורצוי לא לוותר עליה. 

שתפו לעולם
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
עיקבו אחרינו
גם באינסטגרם