טופס 4

טופס 4 הוא פסגת האושר של כל מי שמעוניין לאכלס בית חדש אשר בנה בעצמו/רכש מקבלן. בעת רכישת בית חדש מקבלן, הקבלן דואג לעניין ולדיירים אין צורך להתעסק בכך. כשאתם בונים את ביתכם באופן עצמאי תהיו מעורבים בתהליך קבלת הטופס המיוחל.

מה זה טופס 4?
טופס 4 הוא טופס של הוועדה המקומית לתכנון ובנייה, הגשתו כשהוא מלא וחתום מהווה תנאי לקבלת אישור אכלוס של הבית. מטרת הטופס היא לאפשר לוועדה המקומית להבין אם המבנה נבנה עפ״י התוכניות ובמסגרת ההיתר שניתן לו, האם הוא כשיר מבחינת בטיחות אש, חשמל וכו׳. האם הוא קיבל אישורי מהנדס וקונסטרוקטור ועוד.

התנאים לקבלת טופס 4
על הטופס צריכות להופיע חתימותיהם של בעל ההיתר, עורך הבקשה, האחראי לביקורת ומודד מוסמך. תפקידם לאשר בחתימתם את הסעיפים המופיעים בטופס. אל טופס הבקשה יצורפו האישורים הבאים: 

-בדיקה של אדריכל ומודד מוסמך המאשרת כי יש התאמה בין ההיתר שניתן לבין הבניה בפועל, תכנית הבנייה ומיקום הגוש והחלקה הרשומים.
-בדיקה המאשרת כי כל מבנה זמני שהוצב עבור הפועלים פונה מהמקום
-בדיקת מערכות הניקוז והאינסטלציה עפ״י תקן רלוונטי
-בדיקה של חברת הגז המאשרת תקינות מערכת הגז
-בדיקת מכבי אש המאשרת את עמידות המבנה בתקנים הרלוונטיים
-בדיקת קונסטרוקטור
-אישור מכון התקנים לאטימות מרחבים מוגנים
-אישור חברת חיטוי מים לטופס 4 על חיטוי צנרת המים בבית

בדיקת הוועדה המקומית:

לאחר שמתקבל הטופס במשרדי הוועדה המקומית שולחת הוועדה מפקח מטעמה על מנת לבחון את אמינות הדברים המצמויינים בטופס במבנה עצמו. לאחר בדיקת המפקח ובהנחה והוא מאשר את כל הדברים שצוינו בטוןפס, מגיע תורה של הרשות המקומית, בשלב זה יש לעבור בל המחלקות הרלוונטיות במשרדי הרשות- איכות סביבה ועוד.

השלב האחרון:

טופס 4 הוא טופס אכלוס, המחזיק בו רשאי לאכלס את המבנה מרגע שהטופס קיבל את כל האישורים והחתימות כנדרש. יחד עם זאת, טופס 4 הוא רק אישור ולא תעודת אכלוס . תעודת אכלוס- ׳טופס 5׳ היא תעודה הניתנת לבעל ההיתר כשנה לאחר טופס 4, ומהווה את האישור הסופי. תעודה זו תינתן לאחר בדיקת המבנה ע״י מהנדס העיר על מנת לוודא כי אם היו ליקויים, הם תוקנו וכי עבודות הגמר בוצעו עפ״י חוק. 

שתפו לעולם
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
הודעת חשובה
היי. אנחנו עובדים על הנגשה מלאה לאתר להתאמת האתר לכלל ציבור הגולשים. עוד מספר ימים ההנגשה תושלם.

תודה על הסבלנות :)

ניתן להמשיך לגלוש באתר כרגיל.
עיקבו אחרינו
גם באינסטגרם