סימון ומדידת מגרש –

לקראת קבלת היתר בניה לבית פרטי והגשת המסמכים לרשויות עליכם לבצע מדידה עדכנית של שטח המגרש. לרוב, טרם תחילת עבודות הביצוע תדרשו לבצע מדידה נוספת כדי לקבל אישור תחילת עבודות (טופס 2) וסימון הכלונסאות שישמשו כיסודות המבנה, וחתימה של המודד על טופס שמאשר שהבית סומן במקום כפי שמופיע בהיתר הבניה. המדידה תתבצע ע״י מודדים מוסמכים.

תפקיד המודד –  הוא למקם את הבית במגרש בדיוק כפי שהוא מופיע בתכנית היתר הבניה שאושרה ע"י הוועדה לביצוע, לגבולות ברורים בקרקע. המודד מגיע עם ציוד טכנולוגי מתקדם ומסמן את המגרש באמצעות יתדות סימון.

הקבלן המבצע – את העבודות מקבל תכנית אדריכלית ומדידות שטח שבוצעו ע״י הרשות המקומית, אך מומלץ להביא מודד מטעמכם בכדי שיבצע מדידה מדוייקת של השטח ויסמן את הכלונסאות ואת גבולות המגרש, גבולות הבניין וגובה 0.0 של מפלס הריצוף ע"פ המופיע בתכנית. ללא מדידה זו קבלן השלד לא יכול להתחיל לבצע את עבודות הבניה. 

 

סימון הכלונסאות –
הכלונסאות מבססות את המבנה וכדי שקבלן השלד ידע במדויק היכן לבצע את הקידוח ולצקת את הכלונסאות צריך המודד לסמן את מיקום הכלונסאות ע״י תקיעת יתדות וסימון ע״י דגלון.

טיפ לסיום – וודאו כי מודד הקרקע מוסמך ובעל התעודות הנדרשות על מנת שהמדידה תהיה חוקית ותקינה וכדי לא לעכב את קבלת היתר הבניה ותחילת העבודות בשטח, וחשוב מכך כדי להימנע מטעויות שעלולות לעלות בזמן וכסף בעתיד.

שתפו לעולם
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
עיקבו אחרינו
גם באינסטגרם