תקרת צלעות

כיום קיימות בשוק מספר שיטות נפוצות לבניית תקרה- תקרה מקשית, תקרת ערוגות, תקרה טרומית ותקרת צלעות.

בכתבה זו נדבר על תקרת צלעות:

אחת משיטות הבנייה של תקרות שהייתה פופולרית מאוד בעבר, ועדיין נמצאת בשימוש היא תקרת צלעות.

בשיטה זו נעשה שימוש בבטון יחד עם בלוקים למילוי בכדי לבנות תקרה קלת משקל. התהליך נעשה על ידי יצירת רצף קורות המצטלבות יחד אשר ביניהן מניחים בלוקים המתאימים לאותו המבנה. השם"תקרת צלעות" נבחר בעקבות מראה השלד הנראה כמעין צלעות מה שיוצר מראה של רשת מבטון.

יתרונות תקרת צלעות

היתרון הבולט ביותר של תקרת צלעות הוא ההתאמה שלה למפתחים גדולים, יתרון המתאפשר בעקבות המשקל הקל שלה הנמוך באופן משמעותי לעומת החלופה- תקרה מקשית. השילוב בין שני החומרים (הבטון והבלוק) והחיסכון במשקל מאפשרים את הקטנת העומס על התקרה ובכך מהווים פתרון אדריכלי להתמודדות עם מפתחים גדולים.

יתרון נוסף הוא יתרון אדריכלי. ניתן לבצע בתקרה קורות סמויות שאינן בולטות, מה שמוביל לתוצאה של תקרה חלקה לחלוטין. לבסוף, איכות הבידוד של התקרה גבוהה יותר לעומת האפשרות החלופית. בכל בית ומבנה בישראל יש משמעות לבידוד כאשר החיסכון בא לידי ביטוי לאורך שנים במגורים בבית.

חסרונות תקרת צלעות

על אף ששיטה זו מתאימה לשלל מבנים והיא מעניקה מראה מרשים ובידוד ברמה גבוהה, ישנם מספר חסרונות. הראשון הוא זמן העבודה הנדרש. הקבלנים צריכים להיות סבלניים יותר בעבודה מסוג זה וכן לדעת כיצד להניח את הברזל והבלוקים בצורה המבוקשת. באופן טבעי, ככל שאנשי המקצוע צריכים לעבוד יותר, כך עלות תשומות הבניה גבוה יותר.

במקרה של בחירה בשיטה זו חשוב מאוד לשים לב כי אנשי המקצוע מכירים את סוג העבודה וכי כבר ביצעו עבודות דומות. נדרשת עבודה בפריסת הברזל והבלוקים בדיוק מירבי בסגנון בניה זה כדי להגיע לתוצאה הרצויה.

 

אז איך מקבלים החלטה איזה סוג של תקרה לבנות?
ההחלטה באיזה שיטה לבנות את התקרה (מקשית/ערוגות/צלעות) תתקבל על ידי הקונסטרוקטור. לאחר בחינת התוכניות וביצוע החישובים הנדרשים יוכל לקבוע האם יש צורך בתקרת צלעות. לכם כדיירים יכולה להיות השפעה על החלטת הקונסטרוקטור בשלב התכנון באיזה שיטה לבנות.

 

 

שתפו לעולם
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
הודעת חשובה
היי. אנחנו עובדים על הנגשה מלאה לאתר להתאמת האתר לכלל ציבור הגולשים. עוד מספר ימים ההנגשה תושלם.

תודה על הסבלנות :)

ניתן להמשיך לגלוש באתר כרגיל.
עיקבו אחרינו
גם באינסטגרם